Wesprzyj Fundację Zaczyn przekazując 1% swojego podatku.

Pamiętaj: KRS 0000400912

Fundacja Zaczyn posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, a więc może pozyskiwać 1% z podatku od dochodu osób fizycznych. Nasza senioralna organizacja finansuje swoje projekty niemal wyłącznie ze środków instytucji państwowych oraz z darowizn osób prywatnych. Dzieląc się swoim podatkiem pozwolisz nam skutecznie pracować na rzecz rosnącej społeczności 60+ w Polsce. Wesprzyj nas 1% swojego podatku. Uzupełnienie odpowiednich druków do Urzędu Skarbowego zajmie dosłownie chwilę.

Niezależnie od tego czy osiągasz dochody z pracy zarobkowej, czy z emerytury, czy też z obu tych źródeł jednocześnie, możesz nam przekazać 1% swojego podatku. Jeśli to zrobisz, państwo otrzyma 99% podatku, a my 1%. Jeśli tego nie zrobisz, państwo pobierze 100% podatku od twoich dochodów.

 

Jak przekazać 1% podatku Fundacji Zaczyn?

Jeśli pracujesz, uzupełniasz formularz PIT-37

Jeśli pracujesz lub łączysz emeryturę z pracą, to znaczy, że rozliczasz się z Urzędem Skarbowym składając do końca kwietnia deklaracje PIT-37. Formularz możesz uzupełnić w wersji drukowanej lub elektronicznej.

By przekazać nam 1% podatku wpisz w polu 137 formularza nasz numer KRS, czyli 0000400912. Następnie w polu 138 należy wpisać wartość jednego procenta należnego podatku, który został wyliczony we wcześniejszym kroku uzupełniania formularza. 30 sekund i gotowe!


Fragment PIT-37 w który należy wpisać KRS 0000400912 i kwotę wyliczoną z 1%. Jeżeli chcesz powiększyć grafikę kliknij w jej środek.

[Formularz PIT-37 – kliknij i pobierz]

 

Jeśli utrzymujesz się jedynie z emerytury, wysyłasz druk PIT-OP

Jeśli utrzymujesz się wyłącznie z emerytury to Twój podatek rozlicza Urząd Skarbowy na druku PIT-40. W takiej sytuacji możesz przekazać nam 1% podatku poprzez uzupełnienie formularza PIT-OP i odesłanie go do własnego Urzędu Skarbowego.

Uzupełnienie formularza zajmie Ci nie więcej niż pięć minut. Wystarczy wydrukować i wypełnić pola druku PIT-OP numer: 1, 5, 6, 7, 8 oraz 13. Należy wpisać jedynie pięć prostych danych i podpisać formularz, a następnie zanieść go lub wysłać do swojego Urzędu Skarbowego.

 


Instrukcja jak wypełnić PIT-OP (dla osób, które utrzymują się tylko z emerytury). Jeżeli chcesz powiększyć grafikę kliknij w jej środek.

[Formularz PIT-OP – kliknij i pobierz]

Pamiętaj! Na przekazanie 1% podatku dla Fundacji ZACZYN masz czas do 30 kwietnia 2018 roku. PIT możesz wysłać przez Internet, pocztą lub zanieść go osobiście do swojego Urzędu Skarbowego.

Na co zostanie przekazany Twój 1%?

Co roku wspieramy ponad 20 000 seniorów. Dzięki tobie zrobimy więcej!

Pomóż nam zorganizować kolejną Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń, wydawać bezpłatne pisma Dojrzali Wspaniali (dawniej Zdaniem Seniora) i Polityka Senioralna, prowadzić bezpłatne zajęcia edukacji cyfrowej dla osób 60+.

Odwiedź nasze inne strony internetowe: www.parada.zaczyn.org, www.dojrzaliwspaniali.com, www.polityka.zaczyn.org,

Jako Organizacja Pożytku Publicznego rozliczymy się z każdej pozyskanej złotówki, informując o tym indywidualnych darczyńców, jak i publikując oficjalne sprawozdanie roczne.

 

Dziękujemy za Twoja uwagę. Liczymy na Ciebie!

Zarząd, zespół i wolontariusze Fundacji Zaczyn.