W czwartek 17 kwietnia o godzinie 11.00 zapraszamy do Kafejki Międzypokoleniowej w Warsztacie na niecodzienne warsztaty plastyczne z których każdy wyjdzie z własnym koszem czy misą. Wstęp i materiały są bezpłatne, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne (534-701-114) lub mailowe (zaczyn@zaczyn.org). 

Celem warsztatów jest twórcze wykorzystanie materiałów z recyklingu, zachęcenie do postaw ekologicznych oraz nauka techniki, przy pomocy której można wykonać własnoręcznie, przy niewielkim nakładzie finansowym piękne przedmioty do wykorzystania w domu – kosze, misy, a nawet abażury.

W trakcie warsztatów uczestnicy najpierw uczą się przygotowania materiału do wyplatania – papierowych rurek, następnie poznają technikę wyplatania przedmiotów. W ten sposób mogą powstać różnej wielkości koszyki, misy, osłonki na doniczkę, podkładki stołowe, biżuteria. Wszystkie wykonane prace są własnością uczestników warsztatów.

png

 

O BARBÓRKA DIZAJN:

Markę Barbórka dizajn tworzy Barbara Turska-Knyziak – graficzka i ilustratorka. Pasjonatka upcyklingu i projektowania zrównoważonego. Obecnie pod marką barbórka dizajn projektuje i wykonuje dekoracyjne przedmioty codziennego użytku, lampy, kosze, misy, z poszanowaniem środowiska naturalnego, wykorzystując materiały wtórne. W swojej pracy inspirację czerpie z folkloru, twórczości ludowej lub wprost z natury. Seria mis, podobnie jak abażury i kosze, wykonane zostały z papieru pozyskanego z czasopism, lakierowanego lakierem ekologicznym, przez co stają się trwałe i odporne na wilgoć.

coffeemilk1_243x1000

Papierowa wiklina – poznaj eko dizajn

Papierowa wiklina jest alternatywą dla wikliny tradycyjnej. Jej przewagą jest łatwy dostęp do materiału, jakim są rureczki wykonane z papieru pozyskanego z czasopism i gazet.
Jest to technika ucząca zachowań ekologicznych, wspierająca zasadę upcyklingu, tj. przetwarzania materiałów niepotrzebnych w produkty o wyższej wartości, niż materiał z jakiego się je pozyskuje (w przeciwieństwie do recyklingu).